DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Lokal Cennet, Çağdaş Nakliyat

11-25 Kasım 2006

 

Yer: Diyarbakır Sanat Merkezi ve Keçi Burcu

 

Resim,heykel,fotoğraf,çizim,film ve düzenleme çalışmalarından oluşan,Hafriyat’ın ’’Lokal Cennet’’,’’Çağdaş Nakliyat’’ sergisi 11-25 Kasım 2006 tarihleri arasında Keçiburcu ve Diyarbakır Sanat Merkezi’nde… “

 

Hafriyat on yıldır sergiler yapıyor.Yerellikten fellik fellik kaçılan zamanlarda, yerelliğin türlü halleriyle , anlamlarıyla haşır neşir oldu.Sorular üretti, cevaplar buldu.Melezleşmeyle ilgilendi. Kimseye sormadan sergiler açtı. Sanatın konusu olmayan şeylerle ilgilendi.Küratöryel öneriler geliştirdi.Tüm bunların özetinden “Lokal Cennet” adını buldu.Sergiyi Diyarbakır’a getirdi.Hafriyat grubunun bu sergide yeralan sanatçıları; Murat Akagündüz, Erim Bayrı, Charlie, Antonıo Cosentino, Fulya Çetin, Manuel Çıtak, Extramücadele, Tan Cemal Genç , Arzu Filiz Güngör, Hakan Gürsoytrak,Caner Karavit, Ceren Oykut, İrfan Önürmen, Eyüp Öz, Mustafa Pancar, Neriman Polat, Can Tatlıparmak, Murat Tosyalı ve Nalan Yırtmaç.

|