DUYURULAR

Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri 2018

Lîs Yayınları ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM), ilki 2013 yılında gerçekleştirilen Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri’nin ikincisine bu yıl 11-21 Ekim 2018 tarihlerinde ev sahipliği yapıyor.

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Erken Eğitimde Anadilin Değerlendirilmesi ve Çiftdilli/İkidilli Çocuk Kitapları

Erken Eğitimde Anadilin Değerlendirilmesi ve Çiftdilli/İkidilli Çocuk Kitapları

Diyarbakır Sanat Merkezi, 3. Tüyap Kitap Fuarı’nda Sur Belediyesi ve Lîs Yayınevi işbirliğiyle “Erken Eğitimde Anadilin Değerlendirilmesi ve Çiftdilli/İkidilli Çocuk Kitapları" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Koç Üniversitesi'nden akademisyen Aylin Küntay, Ermeni okulları yöneticisi Garo Paylan ve yazar-çevirmen Dilawer Zeraq’ın konuşmacı olduğu oturumun moderatörlüğünü Diyarbakır Eğitim-Sen'den Netice Altun yaptı. Anadilde eğitimin değerlendirilip, erken eğitimde iki dilli eğitimin önemi, gerekliliği ve yöntemlerinin, dünya örnekleri üzerinden de tartışmaya açıldığı söyleşi ilgiyle takip edildi. Söyleşinin ardından, Anadolu Kültür’ün geçtiğimiz yıl içinde beş Avrupalı yazarın çocuk kitaplarından yapılan çevirilerle hazırladığı Türkçe-Kürtçe çocuk kitapları ücretsiz olarak dağıtıldı.

Görseller

|